معرفی ایرلاین هواپیمایی آسمان

معرفی ایرلاین هواپیمایی آسمان

در ادامه معرفی ایرلاین های داخلی امروز قصد داریم هواپیمایی آسمان را به شما معرفی کنیم. این شرکت هواپیمایی در سال 1359 تاسیس شد و دفتر مرکزی آن در شهر تهران قرار دارد. هواپیمایی آسمان در طول سه دهه فعالیت خود همواره برای گسترش و توسعه ناوگان هوایی و شبکه پروازی خود تلاش کرده و در حال حاضر با 33 فروند هواپیما فعالیت می کند. این ایرلاین در سال جاری توانسته رتبه اول را از حیث تعداد پرواز کسب کند. با من چارتر همراه باشید تا در مورد این ایرلاین داخلی بیشتر بدانیم.

تاریخچه هواپیمایی آسمان

هواپیمایی آسمان با کد فرودگاهی یاتا EP در سال 1359 از ادغام چهار ایرلاین ایرتاکسی، پارس ایر، ایر سرویس و هور آسمان تشکیل شد و با تاکید بر پرواز به مناطق محروم فعالیتش را آغاز کرد. سیاست کاری این ایرلاین بر استفاده از هواپیماهای مسافربری کوچک متمرکز بوده و بخش اعظم ناوگان هوایی آسمان را هواپیماهای فوکر 100 تشکیل می دهند. این شرکت هواپیمایی در سال 1381 به سازمان بازنشستگی کشوری واگذار شد. از آن زمان روند رشد و توسعه این هواپیمایی سرعت گرفت و در سه سال اخیرهواپیماهای بوئینگ 320 و بوئینگ 737 را به ناوگان هوایی خود اضافه کرده است. در حال حاضر هواپیمایی آسمان 33 فروند هواپیما دارد و به 40 مقصد داخلی و 13 مقصد خارجی پرواز مستقیم دارد. در سال 1396 هواپیمایی آسمان ا زنظر تعداد پرواز داخلی رتبه اول را در بین ایرلاین های داخلی را کسب کرده است.

قطب اول هواپیمایی آسمان:

  •  فرودگاه بین المللی مهرآباد
  • فرودگاه بین المللی امام خمینی
  •  فرودگاه بین المللی شیراز

قطب دوم:

  • فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد
  • فرودگاه سردار جنگل رشت
  • فرودگاه سنندج

ناوگان هوایی

شرکت هواپیمایی آسمان در ابتدا بیشتر از هواپیماهای فوکر 100 که ظرفیت 100 مسافر را دارد استفاده می کرد. اما در چند سال اخیر با توجه به رشد و توسعه ناوگان و شبکه پروازی در حال حاضر از هواپیماهای بوئینگ و ایرباس نیز استفاده می کند. لیست ناوگان هوایی آسمان عبارتست از:

هواپیماهای ایرباس ای 320

تعداد: 5 فروند

ظرفیت: 180 مسافر

هواپیمای ایرباس ای 340

تعداد: 1 فروند

ظرفیت: 240

بوئینگ 727

تعداد: 3 فروند

ظرفیت: 172 مسافر

بوئینگ 737

تعداد: 2 فروند

ظرفیت 144 مسافر

فوکر 100

تعداد: 7 فروند

ظرفیت: 100-109 مسافر

هواپیمای ای تی آر ATR72

تعداد: 5 فروند

ظرفیت: 66 مسافر

امضای توافقنامه خرید با شرکت بوئینگ

پس از برجام و لغو تحریم های هوایی ایرلاین های داخلی درصدد خرید هواپیماهای نو و جایگزین کردن آن ها با هواپیماهای قدیمی خود برآمدند. شرکت هواپیمایی آسمان نیز به منظور گسترش و توسعه ناوگان هوایی خود در فروردین 1396 سفارش حداقل 30 فروند هواپیمای بوئینگ 737 را به شرکت بوئینگ ارائه داد. این قرارداد خرید ارزشی به مبلغ 3 میلیارد دلار دارد و امکان افزایش آن تا 30 فروند دیگر نیز وجود دارد. همچنین هواپیمایی آسمان در حال مذاکره با شرکت میتسوبیشی ژاپن است و قصد خرید چندین فروند هواپیمای MRJ از آن شرکت را دارد.

غذا و کیترینگ هواپیمایی آسمان

هواپیمایی آسمان همواره نهایت تلاش خود را جهت رفاه و آسایش مسافران انجام می دهد. در همین راستا کیترینگ این ایرلاین دارای بهترین تجهیزات و بالاترین کیفیت است.  کیترینگ هواپیمایی آسمان موفق به اخذ کلیه استانداردهای لازم که سازمان بهداشت جهانی، تجارت جهانی و اتحادیه اروپا برای تضمین کیفیت کیترینگ ها وضع کرده اند شده است. کیترینگ این ایرلاین در حال حاضر تصمیم دارد انواع غذاهای رژیمی و منوی غذای کودک و انتخاب غذا توسط مسافر را نیز به لیست خدماتش اضافه کند.

پذیرش مسافر

مسافرانی که بلیط هواپیمایی آسمان را خریداری کرده اند در پروازهای داخلی 2 ساعت و در پروازهای خارجی 3 ساعت زودتر از زمان پرواز باید در فرودگاه حضور داشته باشند. گیت های پرواز این ایرلاین چهل و پنج دقیقه قبل از پرواز خارجی و سی دقیقه قبل از پرواز داخلی بسته خواهد شد. افرادی که دارای بیماری خاص هستند، افرادی که در حال سفر پزشکی هستند و در کل، افرادی که به دلیل وضعیت سلامتی شان نیاز به همراه دارند می بایست برای انجام سفر هوایی مجوز پزشکی دریافت کنند.

مقررات حمل بار

شرکت هواپیمایی آسمان نیز مثل سایر ایرلاین های معتبر قوانین مشخصی برای حمل بار دارد. هر مسافر مجاز است یک ساک دستی به وزن حداکثر 5 کیلوگرم (پرواز عادی) با خود به داخل کابین هواپیما ببرد. حداکثر ابعاد برای ساک 65 سانتیمتر طول، 45 سانتیمتر عرض و 25 سانتیمتر ارتفاع است. تنها وسایل و لوازم شخصی مثل کیف پول، مدارک و اشیاء باارزش را می توان با خود به داخل کابین برد. ورود اشیاء تیز و برنده مثل چاقو، قیچی، تیغ و … به داخل کابین ممنوع است. همچنین در مورد مایعات و محصولاتی که در داخل تیوب قرار دارند نیز محدودیت هایی وجود دارد. حجم این گونه محصولات نباید بیشتر از 100 میلی لیتر باشد. ورود مواد غذایی اسیدی مثل سرکه و آبلیمو، مواد غذایی یخ زده، مواد غذایی چسبنده مثل عسل، مربا و خرما به داخل کابین هواپیما ممنوع است.

قلام غیرمجاز

حمل کالاهایی که خطرآفرین هستند و احتمال آسیب زدن به جان و مال مسافران را دارند به داخل هواپیما ممنوع است. در صورتی که چنین وسایلی با خود دارید لازم است طبق دستورالعمل سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری (ایکائو) و انجمن شرکت های هواپیمایی (یاتا) رفتار کنید. اقلام و کالاهای غیرمجاز عبارتند از: مواد اسیدی مثل سرکه و آبلیمو، مواد رادیواکتیو، کبریت و فندک، مواد منفجره و ادوات آتش بازی، گاز بوتان، نفت و بنزین، آهن آلات، مواد شیمیمایی سمی و…

در صورتی که کالای شکستنی با خود حمل می کنید لازم هنگام تحویل بار به مسئول کانتر اطلاع دهید تا برچسب مناسب اشیاء شکستنی روی بار نصب شود. در غیر اینصورت هواپیمایی آسمان مسئولیتی در قبال آسیب های احتمالی به عهده نخواهد گرفت. هواپیمایی آسمان برای حفظ امنیت جان و مال مسافران توصیه می کند به هیچ وقت بار و چمدان سایر مسافران را قبول نکنند. در این صورت، مسئولیت آن بار با شخص پذیرنده خواهد بود.

منبع: www.iaa.ir

من چارترهمه پروازهای شرکت هواپیمایی آسمان را بدون واسطه پوشش می دهد که براحتی با جستجو در کادر بالا قابل رزرو می باشند.

ایرلاین هواپیمایی آسمان

خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.